Aktualności

Co u nas?

09 Luty

Szczęście w nieszczęściu

Podobnie jak Kamil Kuskowski w swoich pracach my również odmieniamy powszechne wierzenie w przesądy.

Wystawa ,,Szczęście w nieszczęściu” to idealna propozycja dla osób zainteresowanych niekonwencjonalnymi pomysłami. Wszystkie prezentowane tam prace podejmują temat przesądów czy zabobonów związanych z brakiem szczęścia. Nie mówi się może o tym dużo, jednak jest to temat wciąż powszechny i wiele osób goni za szczęściem czterolistnej koniczyny i wystrzega się piątku 13’tego.

Te właśnie wierzenia w nadprzyrodzone moce kontrolujące los pokazał w swoich pracach artysta. Wszystkie przedstawione prace malarskie, video, przeróżne obiekty czy instalacje powiązane są z tematyką fatum.

Na owej wystawie spotkamy się z niestandardowymi wyrazami artyzmu mającymi na celu pokazanie w krzywym zwierciadle najsłynniejszych omenów szczęścia i nieszczęścia

Toteż spotkamy się tam z czarnym kotem, którego będziemy musieli ominąć zanim przebiegnie nam drogę. Ułatwi nam to fakt, że jest to figurka i raczej ciężko będzie jej się ruszyć z miejsca. Tuż przed wejściem na wystawę czeka nas ,,niemalowane” drewno, w które nie przyjdzie nam, niestety, odpukać, ponieważ oddziela je od nas szyba.

Dwie gabloty z koniczynami czy seria obrazów kilku par kostek do gry formujących się w ,,szczęśliwą” siódemkę mają przypominać nam o pomyślności w naszym życiu. Jednak aby dodać kontrastu chwilę później widzimy ogromną ilość rozsypanej na podłodze soli.

Szczególną uwagę na siebie zwróciły zwisająca, odwrócona do góry nogami drabina, przez którą musimy przejść oraz kalendarz wypełniony w całości piątkami 13’ego, który jest chyba najsławniejszym z nieszczęśliwych dni na świecie.

,,Szczęście w nieszczęściu” do godna polecenia propozycja dla wszystkich szukających ciekawych i zaskakujących prac artystycznych. Potrafi zaintrygować, skłonić do myślenia, a czasem rozbawić.

Prace zawarte w wystawie są bez wątpienia interesujące, potrafią również inspirować i skłonić do refleksji.

co u nas 2 piasek

 

Powrót do strony głównej

Strona korzysta z plików cookies.

Czytaj więcej